Cookies helpen ons bij het leveren van onze diensten. Door gebruik te maken van onze diensten, gaat u akkoord met ons gebruik van cookies. Meer informatie.
check navigate-up navigate-left navigate-right expand mail svg-lightning svg-24hr svg-house svg-sleeps svg-bedrooms svg-bathrooms svg-stay svg-toilet calendar svg-report-flag pet-dog svg-multiunit

Vakantie in Lot-et-Garonne

Lot-et-Garonne ligt in het zuidwesten van Frankrijk, in de prachtige regio Aquitaine. Het Franse departement heeft zijn naam te danken aan de twee rivieren die dwars door de streek lopen: de Lot en de Garonne. Het biedt het beste van landelijk Frankrijk, met vele waterwegen, weelderige boomgaarden, ongerepte landschappen, ommuurde middeleeuwse dorpen en steden en buitengewone kastelen en kathedralen. Lot-et-Garonne heeft alles in zich voor een vakantie uit duizenden. In een van de comfortabele vakantiehuizen in Lot-et-Garonne van HomeAway.nl geniet u maximaal van uw verblijf in deze natuurrijke regio vol cultuurhistorie.

Bezienswaardigheden in de buurt van uw chalet in Lot-et-Garonne

Lot-et-Garonne is een van de 83 departementen die in 1790 ontstaan zijn tijdens de Franse revolutie. De middeleeuwse oorlogen tussen de Fransen en Engelsen gingen gepaard met de bouw van vele kerkers en versterkte huizen, die vandaag de dag overal in de regio als bijzondere monumenten te bekijken zijn. Uit de renaissance zijn diverse kastelen met elegante architectuur bewaard gebleven. Een fietstocht vanuit uw vakantiehuis in Lot-et-Garonne is een geweldige manier om de kastelen van Bonaguil, Duras, Poudenas, Gavaudun en van Hendrik IV in het oude Nérac te zien. Het dertiende-eeuwse kasteel van Bonaguil, gelegen tussen de Quercy en de Perigord, is een sieraad van middeleeuwse architectuur en een van de mooiste burchten in Frankrijk. Het kasteel van Duras was vroeger een onneembare vesting en was het voormalige onderkomen van de hertogen van Duras. Combineer uw verblijf in een chalet in Lot-et-Garonne met een trip naar Agen aan de oever van de Garonne, de stad van de pruimenteelt met een rijke historie. Een wandeling door het stadshart voert u langs de kathedraal van Saint-Caprais met zijn kleurvolle fresco's, de Rue des Cornières met zijn bogen en het Museum voor Schone Kunsten, waar onder meer een uitzonderlijke archeologische collectie en beroemde doeken van Goya te bewonderen zijn. De middeleeuwse vestingstad Monflanquin is ook een bezoekje waard, met zijn zuilengalerijen, gotische kerk, historische bruggen en steegjes én Vestingenmuseum. Schitterende muurschilderingen uit de vijftiende een zestiende eeuw kunt u aanschouwen in de romaanse kerk van Allemans-du-Dropt

Activiteiten rondom uw vakantiehuis in Lot-et-Garonne

Lot-et-Garonne is een ideale plek om te wandelen en aan watersporten te doen. Bijvoorbeeld in het in 1195 gestichte dorp Marmande, waar u tevens bergbeklimmen kunt beoefenen en interessante grotten kunt bezoeken. De streek wordt doorkruist door bijna 200 kilometer waterwegen en heeft ongeveer 3.500 kilometer wandelpaden. De regio is een eldorado voor visliefhebbers. U kunt langs de rivieren Baise, Lot, Garonne en Lateral onder meer vissen op baars, forel en karper. In de streek liggen tevens enkele fraaie golfbanen in een mooi natuurlandschap. Een leuk uitstapje in de buurt van de vakantiehuizen in Lot-et-Garonne is de in 1875 gestichte waterlelietuin in Le Temple-sur-Lot, waar u meer dan 250 waterleliesoorten aantreft. Met kinderen is het Walibi attractiepark Aquitanië, gelegen dicht bij Agen, een perfecte plek om een dagje door te brengen. In de wintermaanden transformeert Lot-et-Garonne in een skiparadijs. De skigebieden van Canterets, Lary, Bareges, Vale d'Azun en Campan-Payolle bieden alle faciliteiten om te skiën, snowboarden en langlaufen, zowel voor de beginnende als gevorderde sporter.

Culinair & gastronomie in de buurt van uw vakantiehuizen in Lot-et-Garonne

Lot-et-Garonne staat bekend om zijn streekproducten als foie gas, truffels en de vermaarde pruimen van Agen. Een echte lokale specialiteit is canard aux prunes et sauce au porto, ofwel eend met pruimen en portsaus. De pruimedant van Agen is een typische streeklekkernij, zachte gedroogde Ente pruimen die gezond en bijzonder smaakvol zijn. U kunt ze tussendoor eten of als aperitief met een sneetje gerookte spek. Als u van zoet houdt, moet u zich eens verwennen met tourtière. Dit is een appeltaart van bladerdeeg met pruimedanten en een scheutje armagnac of rum. Jaarlijks wordt in Penne-d'Agenais een tourtièrefeest gehouden, waarbij een wedstrijd wordt gehouden wie de lekkerste appeltaart van bladerdeeg maakt. Een zwoele avond op het balkon of terras van uw chalet in Lot-et-Garonne is niet compleet zonder een glas wijn uit de Buzet wijnstreek, gesitueerd op de hellingen tussen de rivier Garonne en het woud van de Landes. De krachtige rode wijnen passen goed bij vlees, wild, gevogelte en kaas.

Vertrek naar uw vakantiehuis in Lot-et-Garonne

Het departement Lot-et-Garonne heeft een mild klimaat. De lente start al vroeg in het jaar en de zomers zijn lekker warm, met een gemiddelde van 25 graden. Lot-et-Garonne ligt iets landinwaarts, zodat er af en toe een buitje kan overtrekken. Dit groeizame weer heeft ervoor gezorgd dat deze regio de grootste boomgaarden van Europa heeft. De winters zijn betrekkelijk koud met sneeuwval. Een chalet in Lot-et-Garonne is dan een mooie plek voor een skivakantie. Vele bezoekers reizen met de auto naar de streek. De afstand vanuit Nederland bedraagt zo'n 1.000 tot 1.300 kilometer, afhankelijk van uw vertrekplaats. U kunt ook de trein pakken of in het vliegtuig stappen. De meest nabijgelegen internationale luchthaven is Bordeaux. Lot-et-Garonne is een mekka voor liefhebbers van de natuur en interesse voor cultuurhistorie. HomeAway.nl maakt een verblijf in een vakantiehuis in Lot-et-Garonne tot iets bijzonders. U vindt nergens anders zoveel, rust, ruimte en vrijheid. De vakantiehuizen in Lot-et-Garonne zijn voordelig en volledig ingericht, zodat u van alle gemakken voorzien bent tijdens uw vakantie in het zuidwesten van Frankrijk.

  • Showing 1 of van 300+
Extra servicetoeslagen kunnen van toepassing zijn.
    • 3 Slaapkamer
    • 1 Bad
    • Pers. 7
    Huis #6607690
    5
      • 2 Slaapkamer
      • 2 Bad
      • Pers. 4
      Boerderij #8163324
      5
        • 4 Slaapkamer
        • 4 Bad
        • Pers. 8
        Schuur #8110256
        6
          • 2 Slaapkamer
          • 1 Bad
          • Pers. 4
          Appartement #8108650
          3
            • 2 Slaapkamer
            • 2 Bad
            • Pers. 5
            Huis #1785137
            14
              • 4 Slaapkamer
              • 3 Bad
              • Pers. 8
              Huis #1959797
              10
                • 1 Slaapkamer
                • 1 Bad
                • Pers. 4
                Cottage #6546394
                3
                  • 7 Slaapkamer
                  • 6 Bad
                  • Aparte Toiletten
                  • Pers. 14
                  Multiple properties Landhuis #6769332
                  0
                    • 2 Slaapkamer
                    • 2 Bad
                    • Pers. 4
                    Multiple properties Cottage #6769332
                    0
                      • 2 Slaapkamer
                      • 2 Bad
                      • Pers. 4
                      2
                        • 1 Slaapkamer
                        • 1 Bad
                        • Pers. 2
                        0
                          • 3 Slaapkamer
                          • 2 Bad
                          • Pers. 8
                          Huis #1290513a
                          3
                            • 6 Slaapkamer
                            • 2 Bad
                            • Pers. 12
                            Villa #1655086
                            4
                              • 4 Slaapkamer
                              • 3 Bad
                              • Pers. 12
                              Boerderij #8133647
                              7
                                • 3 Slaapkamer
                                • 1 Bad
                                • Pers. 6
                                Huis #1449585a
                                6
                                  • 4 Slaapkamer
                                  • 4 Bad
                                  • Pers. 8
                                  Huis #6720684
                                  1
                                    • 2 Slaapkamer
                                    • 2 Bad
                                    • Pers. 4
                                    Multiple properties Cottage #8129184
                                    2
                                      gemiddelde/nacht
                                      • 4 Slaapkamer
                                      • 1 Bad
                                      • Pers. 7
                                      Multiple properties Cottage #669506a
                                      1
                                        gemiddelde/nacht
                                        • 2 Slaapkamer
                                        • 1 Bad
                                        • Pers. 6
                                        0
                                          • 7 Slaapkamer
                                          • 3 Bad
                                          • Aparte Toiletten
                                          • Pers. 14
                                          Boerderij #64976
                                          1
                                            • 5 Slaapkamer
                                            • 4 Bad
                                            • Aparte Toiletten
                                            • Pers. 10
                                            Kasteel #1438310a
                                            0
                                              gemiddelde/nacht
                                              • 3 Slaapkamer
                                              • 2 Bad
                                              • Pers. 8
                                              Multiple properties Cottage #854711a
                                              0
                                                gemiddelde/nacht
                                                • 5 Slaapkamer
                                                • 2 Bad
                                                • Pers. 12
                                                1
                                                  • 5 Slaapkamer
                                                  • 5 Bad
                                                  • Pers. 13
                                                  Landhuis #1435650a
                                                  0
                                                    • 4 Slaapkamer
                                                    • 2 Bad
                                                    • Aparte Toiletten
                                                    • Pers. 8
                                                    Huis #654586a
                                                    19
                                                      • 2 Slaapkamer
                                                      • 1 Bad
                                                      • Pers. 4
                                                      0
                                                        • 7 Slaapkamer
                                                        • 5 Bad
                                                        • Pers. 18
                                                        Kasteel #1001748
                                                        8
                                                          • 2 Slaapkamer
                                                          • 2 Bad
                                                          • Pers. 6
                                                          Multiple properties Cottage #1304905
                                                          4
                                                            • 1 Slaapkamer
                                                            • 1 Bad
                                                            • Pers. 4
                                                            5
                                                              • 5 Slaapkamer
                                                              • 3 Bad
                                                              • Aparte Toiletten
                                                              • Pers. 10
                                                              Multiple properties Schuur #414793
                                                              8
                                                                • 3 Slaapkamer
                                                                • 2 Bad
                                                                • Aparte Toiletten
                                                                • Pers. 8
                                                                Multiple properties Cottage #414793
                                                                5
                                                                  • 1 Slaapkamer
                                                                  • 1 Bad
                                                                  • Pers. 2
                                                                  7
                                                                    • 2 Slaapkamer
                                                                    • 2 Bad
                                                                    • Aparte Toiletten
                                                                    • Pers. 8
                                                                    Multiple properties Huis #8067466
                                                                    0
                                                                      • 3 Slaapkamer
                                                                      • 3 Bad
                                                                      • Aparte Toiletten
                                                                      • Pers. 10
                                                                      0
                                                                        • 1 Slaapkamer
                                                                        • 1 Bad
                                                                        • Pers. 4
                                                                        Multiple properties Cottage #8067466
                                                                        0
                                                                          • 2 Slaapkamer
                                                                          • 1 Bad
                                                                          • Aparte Toiletten
                                                                          • Pers. 6
                                                                          0
                                                                            • 4 Slaapkamer
                                                                            • 2 Bad
                                                                            • Aparte Toiletten
                                                                            • Pers. 10
                                                                            Villa #1435638a
                                                                            0
                                                                              • 2 Slaapkamer
                                                                              • 2 Bad
                                                                              • Pers. 4
                                                                              Multiple properties Cottage #1010221
                                                                              4
                                                                                • 3 Slaapkamer
                                                                                • 3 Bad
                                                                                • Pers. 6
                                                                                3
                                                                                  • 3 Slaapkamer
                                                                                  • 3 Bad
                                                                                  • Pers. 6
                                                                                  0
                                                                                    • 8 Slaapkamer
                                                                                    • 8 Bad
                                                                                    • Pers. 16
                                                                                    Multiple properties Boerderij #1010221
                                                                                    9
                                                                                      • 4 Slaapkamer
                                                                                      • 2 Bad
                                                                                      • Aparte Toiletten
                                                                                      • Pers. 10
                                                                                      Cottage #639499a
                                                                                      7
                                                                                        • 4 Slaapkamer
                                                                                        • 2 Bad
                                                                                        • Aparte Toiletten
                                                                                        • Pers. 10
                                                                                        Boerderij #12135
                                                                                        7
                                                                                          • 5 Slaapkamer
                                                                                          • 2 Bad
                                                                                          • Pers. 10
                                                                                          Boerderij #8133616
                                                                                          6
                                                                                            • 4 Slaapkamer
                                                                                            • 2 Bad
                                                                                            • Aparte Toiletten
                                                                                            • Pers. 10
                                                                                            Boerderij #97579
                                                                                            5
                                                                                              • 5 Slaapkamer
                                                                                              • 3 Bad
                                                                                              • Pers. 10
                                                                                              Schuur #6863651
                                                                                              0
                                                                                                • 3 Slaapkamer
                                                                                                • 1 Bad
                                                                                                • Pers. 6
                                                                                                Huis #954970a
                                                                                                5
                                                                                                  • 3 Slaapkamer
                                                                                                  • 2 Bad
                                                                                                  • Aparte Toiletten
                                                                                                  • Pers. 6
                                                                                                  Huis #1680752
                                                                                                  9
                                                                                                    • 5 Slaapkamer
                                                                                                    • 2 Bad
                                                                                                    • Aparte Toiletten
                                                                                                    • Pers. 10
                                                                                                    Huis #6629531
                                                                                                    4
                                                                                                      • 5 Slaapkamer
                                                                                                      • 3 Bad
                                                                                                      • Aparte Toiletten
                                                                                                      • Pers. 12
                                                                                                      Huis #585762a
                                                                                                      4
                                                                                                      • 1 - 50 van 300+

                                                                                                      Vakantiewoningen en vakantiehuizen in Lot-et-Garonne (300+)

                                                                                                      Recente beoordelingen

                                                                                                      This house is pure magic

                                                                                                      5 van 5
                                                                                                      Upon arriving we couldn't believe our luck. The road to Montastruc is so beautiful... We were there during the summer at the end of July and the beginning of August, when millions of sunflowers are in full bloom.The landscape looks like a fairy tale. When we arrived at the house, it was nothing more than spectacular. The beautiful house is so large & comfortable, oozing history. From the very first minute we truly felt at home. Waking up every morning, looking through the windows and seeing the glowing hills, that's holiday for you! Montastruc is conveniently situated between Bordeaux and Toulouse, both ± 90 minutes away by car. We even drove all the way to Haut-Médoc & Saint-Emilion, the most iconic wine regions in the world. But of course you don't have to drive that far to see beauty: the small villages and towns in the area of Lamontjoie are beautiful as well. We had a wonderful time in Condom, Lamontjoie (the evening market on Thursday!) Agen, Auch en Moirax, where you simply have to go out for dinner: Auberge Le Prieuré (1 michelin star) is a great restaurant, even with a 6 year old girl. We will always look back at our stay with pure joy. Evelien Rutten & Steven Van Ammel (Belgium)
                                                                                                      • Recensie verstuurd: 17-aug-2016
                                                                                                      • Datum van verblijf: jul 2016